Golenie zarostu bez podrażnień – przydatne akcesoria i kosmetyki

Golenie zarostu bez podrażnień – przydatne akcesoria i kosmetyki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne golenie zarostu to obowiązek każdego zadbanego mężczyzny. Do dyspozycji panów jest szereg różnego rodzaju narzędzi, akcesoriów i kosmetyków ułatwiających wykonywanie tej czynności. Warto przyjrzeć im się bliżej, by przekonać się, które z nich są najchętniej stosowane przez panów.

Klasyczne i nowoczesne akcesoria

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu do golenia zarostu wykorzystywano głównie brzytwy. Wydawało się, że wraz z pojawieniem się na rynku maszynek ręcznych i golarek elektrycznych, tego rodzaju narzędzie przejdzie do lamusa. Okazuje się jednak, że obecnie coraz więcej mężczyzn wraca do klasycznych sposobów usuwania zarostu. Ostra brzytwa o odpowiednio wyprofilowanym ostrzu pozwala na dokładne golenie bez podrażnień. Panowie, którym zależy na tym, by szybko pozbyć się zarostu, raczej zdecydują się na ręczną maszynkę lub elektryczną golarkę. Należy pamiętać, ze stosowanie narzędzi niskiej jakości może powodować nieestetyczne podrażnienia skóry.

Łagodzenie podrażnień i pielęgnacja skóry

Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, trzeba także pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków. W przypadku golenia na mokro konieczne jest stosowanie pianek lub żeli umożliwiających płynne przesuwanie ostrza. Każdy mężczyzna powinien także mieć w swej toaletce wysokiej jakości wodę po goleniu. Produkt na bazie alkoholu skutecznie dezynfekuje rany i nadaje skórze przyjemnego zapachu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kremów lub balsamów po goleniu. Dzięki nim przesuszona skóra szybko odzyskuje nawilżenie i dobrą kondycję. W celu szybkiego zatamowania drobnych krwawień po goleniu warto zaopatrzyć się w ałun glinowo-potasowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*