Gdzie wstawić krzesła, a gdzie hokery?

Gdzie wstawić krzesła, a gdzie hokery?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu pomieszczeniach, zarówno w budynkach usługowych, jak i prywatnych, potrzebujemy miejsc siedzących. Czasem wybierane są pod kątem określonych czynności, a innym razem jako miejsce do zrelaksowania się. Na rynku mamy dostępne różne rozwiązania i często musimy dokonać wyboru między tradycyjnym krzesłem, a jego wyższym, barowym odpowiednikiem. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, tak by element ten wpisywał się w ogólny wystrój, ale i był wygodny względem użytkowania. 

Stylowe i nowoczesne

Ciekawą alternatywą dla klasycznego krzesła jest hoker, a więc stołek barowy o charakterystycznej, podwyższonej konstrukcji. Dostępne są w wielu wariantach, natomiast najczęściej samo siedzisko jest kwadratowe lub okrągłe – zależnie od wybranej opcji może być też obrotowe. Mogą być wykonane z drewna czy metalu, ale ogólnie wyróżniają się kompaktową formą, która pozwala na ich schowanie pod ladą, dzięki czemu nie zabierają wiele miejsca. Z tego względu można je spotkać przede wszystkim w pubach czy klubach, gdzie klienci mogą siadać przy blacie przy którym wydawane są napoje. Ich nowoczesna forma sprawiła jednak, że zaczęto je wykorzystywać także w domach.

Doskonale sprawdzają się przy wysepkach lub wyższych blatach w kuchni. Można z nich wtedy skorzystać, gdy jemy tam posiłek lub po prostu posadzić na nich gości, podczas gdy my zajmujemy się gotowaniem jakiegoś posiłku. W niektórych domach organizowane są również pokoje z rozrywkami, w których tworzony jest niewielki bar z ladą, więc w takim przypadku hokery również będą idealnym wyborem. Co do zasady wybierając model do jakiegokolwiek pomieszczenia trzeba się kierować tym by był spójny ze stylistyką danego wnętrza, a wysokość dobrać tak by były niższe niż poziom blatu przy którym je ustawimy, tak by można było wygodnie usiąść. 

Siła tradycji

Każdy kojarzy na pewno tradycyjne krzesła, które wciąż będą najlepszym wyborem jeśli zależy nam na standardowych miejscach siedzących, choćby do spożywania posiłków. W restauracjach czy pubach powinno się je zatem umieszczać przy stolikach, natomiast w domu na pewno będą lepszym wyborem w kontekście długich stołów do jadalni. W takich okolicznościach będą po prostu wygodniejsze niż hokery, gdyż siedzimy na nich z reguły o wiele dłużej niż na siedzisku przy blacie. W użytku prywatnym przydadzą się też na pewno, gdy aranżujemy sobie kącik do pracy.

Jeśli nie chcemy sięgać wtedy po fotele biurowe to własnie taki wybór będzie optymalny i zapewni nam komfort podczas wykonywania dłuższych czynności. Wiele osób myśli o stołkach barowych pod kątem tego, że prezentują się one niezwykle nowocześnie i pasują do wnętrz urządzonych w minimalistycznym oraz prostym stylu. Ten sam efekt można jednak uzyskać wybierając modne krzesła firmy Paged, które będą się prezentowały bardzo efektownie, a przy stole będą jednak o wiele bardziej praktyczne. W przeciwnym razie trzeba by było sięgać po specjalnie podwyższone stoły, a znalezienie takich wariantów wcale nie należałoby już do najłatwiejszych zadań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*