Druk cyfrowy – co to takiego?

Druk cyfrowy – co to takiego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk cyfrowy, znany również jako idea-to-print (ITP), jest formą druku cyfrowego. Model biznesowy skupia się na tworzeniu jednorazowych lub niskonakładowych produktów przy użyciu przemysłowych drukarek atramentowych do produkcji zarówno tradycyjnych, jak i wysokowartościowych produktów druku cyfrowego, takich jak grafika, oznakowanie i opakowania, wizytówki i tagi. Druk cyfrowy to świetny sposób na uzyskanie wysokiej jakości wydruków w cenie, na którą możesz sobie pozwolić.

Najważniejsze informacje

Druk cyfrowy to proces, w którym obraz jest drukowany na nośniku. Proces ten odbywa się za pomocą cyfrowej prasy drukarskiej, z której obraz jest następnie przenoszony na papier lub inny materiał, na którym ma być wydrukowany. Proces ten odbywa się przy użyciu cyfrowej maszyny drukarskiej, z której obraz jest następnie przenoszony na papier lub inny materiał, na którym ma być wydrukowany.

Proces druku cyfrowego jest podobny do litografii offsetowej i innych tradycyjnych procesów druku, ale zamiast płyty wykorzystuje drukarkę atramentową. Druk cyfrowy jest najbardziej rozpowszechnioną formą druku komercyjnego. Większość sklepów detalicznych używa druku cyfrowego do drukowania etykiet cenowych, etykiet na półki i znaków. Prawdopodobnie widziałeś je, jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy w dużym sklepie detalicznym lub supermarkecie; mają one na miejscu małą drukarkę igłową, która drukuje ceny przy każdej zmianie. Druk cyfrowy to forma druku, która wykorzystuje urządzenie do tworzenia obrazów na maszynie drukarskiej. Proces ten polega na wykorzystaniu komputera do przesyłania danych, które mówią drukarce, ile kopii każdej strony jest potrzebnych, gdzie powinny być umieszczone oraz jaki krój pisma i układ powinien być użyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*