Dobór torebki do okazji

Dobór torebki do okazji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Torebka to jeden z podstawowych dodatków do kobiecych stylizacji. Powinna ona być stałym elementem garderoby bez względu na to, czy na co dzień ubieramy się bardziej klasycznie, czy preferujemy raczej casualowy, niezobowiązujący styl. Niezwykle ważne jest ich odpowiednie dobieranie nie tylko do strojów, ale również do okazji i okoliczności. Na przykład na wystawnych przyjęciach wieczornych lub uroczystych imprezach rodzinnych nie może być mowy o torebkach skórzanych listonoszkach, ponieważ są one zarezerwowane do sytuacji codziennych. 

Ogólne zasady, o których powinna pamiętać każda kobieta

Podstawowa zasada głosi, że im późniejsza jest pora dnia, a okazja bardziej oficjalna, tym mniejsza powinna być torebka. W takich okolicznościach bowiem wielka i ciężka torba miejska wyjątkowo źle wyglądałaby na tle szykownej sukni balowej, koktajlowej albo małej czarnej. Na wieczorne okazje nie nadają się również modele wykonane z płótna oraz lakierowane, natomiast doskonale wręcz sprawdzą się małe kopertówki z cekinami, koralikami czy bogato zdobionymi aplikacjami (mieszczące w sobie co najwyżej telefon, kartę kredytową, szminkę itp.).

Z kolei na nieco mniej zobowiązujące wyjścia wieczorne (np. do jeansów i bluzki) świetnie pasują niewielkie torebki na łańcuszku, ewentualnie na cienkim pasku. Jeśli chodzi o sytuacje typowo codzienne, to warto pomyśleć o dużej i pojemnej torebce na ramię typu worek, pozwalającej schować do środka nie tylko drobne przedmioty, ale też kosmetyki, jedzenie, książkę, a nawet parasolkę. Na zakupach przydadzą się natomiast nieco mniejsze modele shopper bag (wykonane przeważnie z miękkiej skóry), do pracy zaś będą pasowały tradycyjne aktówki lub listonoszki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*