Do czego pasują wzorzyste skarpetki?

Do czego pasują wzorzyste skarpetki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skarpety są jednym z podstawowym męskich dodatków do stroju. Bezpiecznym wyborem są oczywiście modele gładkie i ciemne (np. w kolorze czarnym albo szarym), uznawane za najbardziej uniwersalne. Odważni i modni panowie decydują się jednak na założenie skarpetek kolorowych i wzorzystych, ponieważ znakomicie dodają stylizacji charakteru i pozwalają skutecznie wyróżnić się w tłumie. Takie produkty można nabyć przede wszystkim w profesjonalnym, internetowym sklepie ze skarpetkami. Oczywiście są też oferowane w placówkach stacjonarnych, choć tam ich wybór jest mocno ograniczony.

Strój casualowy to nie jedyna opcja 

W sklepach znajdziemy skarpety w romby, paski, groszki, a także w specyficzny wzór określany mianem paisley. Przy wyborze konkretnego modelu należy się kierować przede wszystkim jego dopasowaniem do innych elementów garderoby. Chodzi zwłaszcza o spodnie, garnitur, koszulę oraz buty. W każdym z tych przypadków zaleca się, aby skarpety były utrzymane z zbliżonej kolorystyce, ewentualnie nieco ciemniejszej. Omawiane dodatki pasują w szczególności do stylizacji casualowych, składających się np. z materiałowych spodni chino lub jeansów, bawełnianych koszul, lekkich kurtek i sneakersów.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby stały się elementem bardziej eleganckiego zestawu. Mowa tutaj o nieformalnym garniturze (np. w kratkę), zakładanym głównie do pracy, na wyjście ze znajomymi do miasta czy randkę. Pamiętajmy bowiem, że do garniturów klasycznych pasują wyłącznie modele czarne, ewentualnie ciemnoszare albo brązowe (w zależności od jego koloru). Dodajmy, że najważniejsze jest noszenie skarpet w takich kolorach i wzorach, które sprawiają, że czujemy się w pełni komfortowo i pewnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*