Czym zajmują się agencje zatrudnienia?

Czym zajmują się agencje zatrudnienia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

 Agencje pracy tymczasowej to podmioty, które zajmują się pośrednictwem pracy na rzecz osób prywatnych i firm. Ich działalność polega na świadczeniu usług związanych z rekrutacją pracowników, a także szkoleniem i doradztwem personalnym.

Główne zadania agencji pracy 

Ich głównym zadaniem jest pozyskanie pracowników dla potrzeb firmy. Agencje zatrudnienia oferują również różnego rodzaju szkolenia, które mają ułatwić osobom bezrobotnym poszukiwanie pracy. Pośredniczą w rekrutacji i wymianie informacji pomiędzy firmami a osobami poszukującymi pracy. Tego typu agencję można znaleźć m.in. na stronie internetowej pod adresem https://workafford.pl/praca-za-granica/. Dzięki temu, że agencje są w stanie zapewnić potencjalnym kandydatom dane firmy, gdzie mogliby zostać zatrudnieni, możliwe jest połączenie ofert zainteresowanych stron. W Polsce swoje biura posiadają agencje o różnych specjalizacjach:

– restauracja i hotele;

– budownictwo;

– administracja, finanse i marketing;

– farmacja i medycyna;

– informatyka i telekomunikacja.

Agencje pracy za granicą 

Agencje zatrudnienia za granicą to te, które szukają pracy dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych i poszukujących pracy poza Polską. Niektóre firmy mogą również pomagać w znalezieniu podstawowej lub średniej wykształcenia dla osób zaburzeniami psychicznymi oraz osób niedostosowanych społecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*