Co warto wiedzieć o silnikach?

Co warto wiedzieć o silnikach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silnik stanowi serce każdej maszyny. Jest to jeden z najważniejszych elementów urządzeń, bez którego sprzęt nie mógłby funkcjonować. Obecnie wiele starszych modeli silników spalinowych jest zastępowanych przez silniki elektryczne. Propagowanie tego trendu jest związane z aktualnymi cenami paliwa oraz wpływem spalin na środowisko. Silniki elektryczne są zatem rozwiązaniami bardziej ekologicznymi.

Silniki elektryczne – ważne informacje

Silniki elektryczne stosowane są zarówno jako napęd w samochodach, rowerach elektrycznych i łodziach oraz stanowią podstawę konstrukcji wielu maszyn wykorzystywanych w produkcji przemysłowej. Znajdują zastosowanie w przenośnikach taśmowych, transporterach oraz wentylatorach. Szeroki wybór silników zasilanych energią elektryczną można znaleźć między innymi na stronie https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-3/.

W przeciwieństwie do silników spalinowych, nie wytwarzają one szkodliwych dla środowiska substancji, przez które znacznie pogorszyła się jakość powietrza w większych metropoliach oraz okręgach przemysłowych. W skład silnika elektrycznego wchodzi falownik. Jest on odpowiedzialny za transformację prądu przemiennego w prąd stały. Ten element umożliwia kontrolę obrotów maszyny i pracy.

Ważnymi parametrami urządzenia, które należy brać pod uwagę przy wyborze silnika są moc, obroty, mocowanie oraz klasa izolacji i temperatura. Inne modele mogą ponadto różnić się materiałem, z którego została stworzona obudowa. Ta cecha wpływa przede wszystkim na żywotność urządzenia oraz odporność na uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*