09 AM | 23 Kwi

Co warto wiedzieć o silnikach?

Silnik stanowi serce każdej maszyny. Jest to jeden z najważniejszych elementów urządzeń, bez którego sprzęt nie mógłby funkcjonować. Obecnie wiele starszych modeli silników spalinowych jest zastępowanych przez silniki elektryczne. Propagowanie tego trendu jest związane z aktualnymi cenami paliwa oraz wpływem spalin na środowisko. Silniki elektryczne są zatem rozwiązaniami bardziej ekologicznymi.

Silniki elektryczne – ważne informacje

Silniki elektryczne stosowane są zarówno jako napęd w samochodach, rowerach elektrycznych i łodziach oraz stanowią podstawę konstrukcji wielu maszyn wykorzystywanych w produkcji przemysłowej. Znajdują zastosowanie w przenośnikach taśmowych, transporterach oraz wentylatorach. Szeroki wybór silników zasilanych energią elektryczną można znaleźć między innymi na stronie https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-3/.

W przeciwieństwie do silników spalinowych, nie wytwarzają one szkodliwych dla środowiska substancji, przez które znacznie pogorszyła się jakość powietrza w większych metropoliach oraz okręgach przemysłowych. W skład silnika elektrycznego wchodzi falownik. Jest on odpowiedzialny za transformację prądu przemiennego w prąd stały. Ten element umożliwia kontrolę obrotów maszyny i pracy.

Ważnymi parametrami urządzenia, które należy brać pod uwagę przy wyborze silnika są moc, obroty, mocowanie oraz klasa izolacji i temperatura. Inne modele mogą ponadto różnić się materiałem, z którego została stworzona obudowa. Ta cecha wpływa przede wszystkim na żywotność urządzenia oraz odporność na uszkodzenia.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × trzy =