Automatyka przemysłowa i jej wpływ na branżę produkcyjną

Automatyka przemysłowa i jej wpływ na branżę produkcyjną
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa to wykorzystanie systemów sterowania, urządzeń mechanicznych i oprogramowania w celu zmniejszenia zapotrzebowania na pracę ludzką w procesie produkcyjnym. Automatyka przemysłowa ma więc miejsce wtedy, gdy używamy zautomatyzowanych procesów w celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów w swojej firmie. Jest to możliwe dzięki takim przedstawicielom na rynku jak np. https://ds-technic.com/, którzy oferują pod tym względem wszechstronny wachlarz rozwiązań z tej dziedziny.

Wpływ automatyki przemysłowej na rynek pracy

Automatyka przemysłowa to obecnie duży temat. Nie chodzi tylko o to, że roboty zastępują ludzi w fabrykach, ale także o wpływ automatyki przemysłowej na rynek pracy. Istnieją dwa różne scenariusze, w jaki sposób może to wpłynąć na rynek pracy:

1) Pierwszy scenariusz mówi, że automatyka przemysłowa doprowadzi do utraty miejsc pracy. Jeśli tak się stanie, nastąpi wzrost bezrobocia i niepokojów społecznych z powodu braku możliwości znalezienia pracy przez ludzi. Doprowadziłoby to do ogromnego spadku produktywności i jakości życia.

2) Drugi scenariusz mówi, że automatyzacja przemysłowa doprowadzi do tworzenia miejsc pracy. Jeśli tak się stanie, nastąpi wzrost zatrudnienia i produktywności, ponieważ ludzie będą potrzebować nowych umiejętności do wykonywania swojej pracy lub mogą otrzymać zupełnie nową pracę. Prowadziłoby to do lepszej jakości

Perspektywy i wyzwania automatyki przemysłowej na przyszłość

Automatyka przemysłowa rozwija się w tempie wykładniczym i przewiduje się, że do 2020 r. liczba robotów w fabrykach będzie większa niż liczba ludzi.

Automatyka przemysłowa ma wiele zalet. Na przykład może zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Jednak niektórzy twierdzą, że może to również prowadzić do bezrobocia i degradacji środowiska.

Należy zauważyć, że nie są to nowe kwestie; są obecne od dziesięcioleci. Dopiero teraz jesteśmy w stanie zobaczyć, jak w przyszłości wpłyną one na społeczeństwo dzięki zwiększonej automatyzacji przemysłowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*