Akcesoria do butów

Akcesoria do butów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób uważa, że buty są wizytówką człowieka. Zgodnie z tą teorią, aby na pierwszy rzut oka być uznanym za kogoś dbającego o czystość, należy przede wszystkim zwracać uwagę na stan swojego obuwia. Ponieważ jednak ta część ubioru ma nieustanny kontakt z ziemią, łatwo ulega zniszczeniu i zabrudzeniu. Z tego powodu powstało wiele różnych akcesoriów pomagających zadbać o obuwie, zarówno pod względem czystości, wygody, jak i wyglądu.

Do czyszczenia i zwiększające komfort

W każdym domu bezsprzecznie powinna znaleźć się szczotka do czyszczenia obuwia. Pomoże ona zetrzeć kurz z gładkich powierzchni, a przy większym zabrudzeniu – wstępnie usunąć błoto. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które często wyjeżdżają, jest czyścik. Ta niewielkich rozmiarów gąbeczka jest prawdziwym ratunkiem podczas podróży służbowych. 

Czasami niestety buty nie układają się na nogach wygodnie. Aby poradzić sobie z tym problemem, można sięgnąć po akcesoria sprawiające, że obuwie lepiej dopasuje się do stopy. Kobiety chętnie wybierają wkładki do szpilek, które stabilizują i zapobiegają ześlizgiwaniu się. Na otarcia powyżej pięty dobrze sprawdzają się zapiętki żelowe.

Do pielęgnacji i personalizacji

Buty skórzane potrzebują szczególnej ochrony. Podstawą ich pielęgnacji jest pastowanie przy użyciu pasty o odpowiednio dobranym kolorze. Aby zapewnić nieprzemakalność, można wzmocnić ochronę środkiem impregnującym. Osoby, które chcą wyróżnić się w tłumie niepowtarzalnym wyglądem, korzystają z możliwości malowania butów. Nieraz decydują się także na farbę z brokatem – naniesienie warstwy powoduje, że obuwie mieni się i przyciąga wzrok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*